mediainfo - Médiások médiája
hírek | interjúk | jegyzet | tanulmányok | terminológia | karrier | képtár | videótár
Televízió Sajtó Outdoor/indoor Interaktív- és mobilmédia Mozi Rádió Média Hirdető Gazdaság Egyéb Ügynökség Integrált marketingkommunikáció Kutatás Médiastílus News in English
Dr. Berkes Péter
Dr. Berkes Péter
Ambitious Group
Stratégiai igazgató


szakmai partnereink:























kommunikációs partnereink:
newsAgent hírfigyelő rendszer
Reklamporta.hu
Observer.hu
SzP.hu
mti.hu
Médiafigyelő - IMEDIA médiafigyelés
Veszélyes kémprogramot azonosított a Kaspersky
2015-06-02 12:02 [Médiainfó - www.mediainfo.hu]

A Kaspersky Lab nemrégiben azonosította a "Grabit" nevű, kifejezetten vállalatokra fókuszáló internetes kémprogramot, amely több mint 10,000, kkv-któl ellopott fájlért felelős.

A szerencsétlenül járt cégeknek túlnyomó részt Thaiföldön, Indiában és az Egyesült Államokban található a székhelyük.

"Sok, a kémkedés céljából indított kampánnyal találkozunk, amelyek vállalatokra, kormányzati szervezetekre és más ismert intézményekre fókuszálnak, ezzel szemben a kis- és középvállalkozások ritkán állnak a figyelem középpontjában. A "Grabit" bebizonyítja, hogy nem csak a "nagy hal" elve érvényesülhet: a kibervilágban minden egyes szervezet, függetlenül attól, hogy rendelkezik-e pénzzel, információkkal vagy politikai befolyással, lehetséges célponttá válhat egy vagy akár több rosszindulatú szereplő számára is. A "Grabit" jelenleg is aktív"- mondja Ido Noar, a Global Research & Analysis Team vezető biztonsági kutatója.

A fertőzés úgy kezdődik, hogy egy cég felhasználója kap egy e-mailt melléklettel együtt, amelyet Microsoft Office Word fájlként (.doc) álcáznak. Amint a felhasználó rákattint, hogy letöltse, az kémprogrammal fertőzi meg a számítógépet egy távoli, feltört szerverről. A Kaspersky Lab adatai szerint csupán egy ilyen parancs és vezérlő szerver keyloggere 2887 jelszót, 1053 e-mailt és 3023 felhasználónevet lopott el 4928 különböző számítógépről, többek között az Outlookból, a Facebookból, a Skype-ból, a Google mailből, a Pinterestből, a Yahoo-ból, a LinkedIn-ből és a Twitterből, valamint bankszámla számokat is megszerzett.

A KL azt javasolja, hogy az msconfig-ból töröljük a grabit1.exe-t, illetve azt, hogy ismeretlen feladótól származó mellékleteket ne nyissanak meg a felhasználók.



Kapcsolódó cikkek:

További hírek:


Mikor olvasott utoljára (papíralapú) könyvet?

Most is olvasok.

Egy hete.

Egy hónapja.

Néhány hónapja.

Egy éve, vagy régebben.

Hír küldése
Küldjön nekünk Ön is híreket! Kattintson a fenti linkre!